Zaproszenie na Wirtualny Business Mixer – „CO DALEJ Z INWESTOWANIEM NA GIEŁDZIE, CO Z NASZYMI PIENIĘDZMI?” – 6.05. 2020

Światowa gospodarka uśpiona pandemią wraca powoli do życia, jednak to jak będzie wyglądać świat finansów jest wciąż zagadką. Wiele osób zastanawia się co stanie się z naszymi pieniędzmi? W co inwestować? Jak finansować firmę?

 Zarząd Stowarzyszenie Absolwentów Warsaw-Illinois Executive MBA i Executive MBA@UW “Nowy Świat” zaprasza na czwarte już, wirtualne spotkanie dedykowane dla członków i sympatyków Stowarzyszenia.

Agenda spotkania:

– na co zwracać uwagę wybierając spółkę do inwestycji portfelowej,

– finansowanie firm: poprzez obligacje i akcje; teraźniejszość i przyszłość crowdfundingu, ostatnie zmiany ustawowe związane z pandemią,

– czy lepiej mieć spółkę z o.o., spółkę akcyjną czy może prostą spółkę akcyjną,

– dematerializacja akcji wszystkich spółek akcyjnych.

Prelegent:

Dr n. praw. Ludwik Sobolewski – radca prawny, menedżer instytucji finansowych i ekspert rynków kapitałowych, absolwent Wydziału Prawa UJ i studiów doktoranckich w zakresie historii prawa, ekonomii i filozofii na Universite Pantheon Assass (Paris II). Pracował w Uniwersytecie Jagiellońskim, w Urzędzie Rady Ministrów, a następnie, w roku 1994, został wiceprezesem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych SA. W latach 2006-2013 prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2013 prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie (BVB). W latach 2015-2016 przewodniczący rady dyrektorów narodowego operatora usług pocztowych w Rumunii (Posta Romana). Członek rad nadzorczych wielu przedsiębiorstw. Obecnie partner zarządzający warszawskiej kancelarii adwokatów i radców prawnych Sobolewski Kielska Dąbrowska Grabowska, prowadzi działalność wspierającą przedsiębiorstwa wczesnego etapu oraz jest kluczowym partnerem biznesowym Beesfund SA, największej platformy finansowania udziałowego w regionie Europy Wschodniej.

https://www.linkedin.com/in/ludwik-sobolewski/

Termin: 6 maja 2020r.

Godziny: 11:00 do 13:00, (a od ok. godz. 13.00 możliwość dalszej dyskusji lub networkigu w breakout rooms)

Kanał: Zoom – w wersji on-premise na infrastrukturze EXATEL S.A. (rekomendowane jest zainstalowanie sobie aplikacji przed webinarem lub dostęp przez przeglądarki chrome lub firefox). Host: Szymon Ruman, EXATEL S.A.

Zgłoszenia: proszę kierować na adres: krzysztof.pajaczek@gmail.com w terminie do 5.05.20.

W zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko oraz adres mailowy na który ma zostać wysłane zaproszenia.

Opłata: Bezpłatne lub dowolna wpłata na konto Stowarzyszenia

Przy tej okazji przypominamy Wam, że jesteśmy organizacją utrzymującą aktywność dzięki rocznym składkom oraz dzięki innym dobrowolnym wpłatom członków Stowarzyszenia lub zewnętrznych darczyńców. Zachęcamy zatem do dokonywania wpłat na konto Stowarzyszenia:
07 2030 0045 1110 00000333 1250.

UWAGA: Następny biz mix odbędzie się 13 maja, w godz. 10-12. Temat: posiedzenia władz spółek kapitałowych oraz zawieranie umów na odległość.

W imieniu Zarządu pozdrawiamy serdecznie i pozostajemy do dyspozycji

Sylwester Wybranowski & Krzysztof Pajączek