Władze Stowarzyszenia

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów  Warsaw-Illinois Executive MBA i Executive MBA@UW “Nowy Świat”

 

Sylwester Wybranowski
Prezes Zarządu

 

Ekspert rynku nieruchomości, MRICS, absolwent UMCS w Lublinie oraz XXI edycji Programu Warsaw-Illinois Executive MBA. Zawodowo związany z rynkiem nieruchomości mieszkaniowych. Zdobywał i rozwijał doświadczenie zawodowe od 2001 roku pracując dla J.W. Construction Holding S.A., następnie przez kilkanaście lat dla Dom Development S.A. oraz dla deweloperskiej części Mennica Polska S.A. Prywatnie, tata dwójki dzieci, amator aktywnego spędzania czasu, maratończyk, miłośnik biegów długodystansowych typu Ultra Trail.

 

Krzysztof Pajączek
Wiceprezes Zarządu

 

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim (XXIII nitka). Doktor nauk medycznych. Dyrektor Generalny w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego. Zawodowo związany ze służbą publiczną (urzędnik służby cywilnej). Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania, w tym ponad piętnastoletnie doświadczenie na stanowiskach dyrektora generalnego. Hobby to przede wszystkim sport – uprawia żeglarstwo morskie (jachtowy sternik morski), pływanie, jazdę na rowerze i narciarstwo. Gra w tenisa ziemnego, w szachy i brydża.
https://www.linkedin.com/in/krzysztofpajaczek/

 

Jacek Koprowski
Wiceprezes Zarządu, Skarbnik, współzałożyciel Stowarzyszenia

 

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek Zarządzanie i Marketing oraz XII edycji Programu Warsaw-Illinois Executive MBA. Zawodowo związany z firmą Albaluna Investments Sp. z o.o. (Albaluna.pl), gdzie pełni funkcję Prezesa. Wcześniej przez ponad 19 lat związany był z Grupą PZU, gdzie sprawował funkcję Dyrektora Biura Sektora Nieruchomości w TFI PZU SA oraz Dyrektora Inwestycyjnego w Biurze Inwestycji Strukturyzowanych w PZU SA i PZU Życie SA. Wcześniej pełnił różne funkcje w Pionie Inwestycji przy zarządzaniu aktywami Grupy PZU. Również związany zawodowo z Fundacją im. Koprowskich, pełniący funkcję Członka Zarządu.

 

Marek Wójcik
Wiceprezes Zarządu

 

Doświadczony Dyrektor Generalny, posiadający udokumentowane sukcesy w obszarze przywództwa i komunikacji oraz jakości i doskonałości operacyjnej. Posiada rozległą praktykę w obszarze projektowania, uruchomiania i rozwoju nowych biznesów i fabryk w Polsce oraz w przeprowadzaniu racjonalizacji istniejących struktur biznesowych. Szerokie doświadczenie biznesowe zdobywał w zarządzaniu strategicznymi projektami realizowanymi w międzynarodowych i wielokulturowych organizacjach. Członek Rotary International, Prezydent RC Wrocław w kadencji 2019/2020. Wykształcenie wyższe inżynierskie w dziedzinie robotyki i automatyki uzyskane na Politechnice Łódzkiej oraz absolwent XXI edycji Programu Warsaw-Illinois Executive MBA.
Prywatnie: niezmiennie zakochany mąż i tata dwójki dzieci, amator długich spacerów i aktywnego spędzania czasu.

 

Piotr Sota
Wiceprezes Zarządu

 

Ekonomista, absolwent SGPiS, UW oraz V edycji Programu Warsaw-Illinois Executive MBA.
Prezes zarządu Interplus sp. z o.o. (profesjonalne środki czystości) oraz RPR System sp. z o.o. (rewitalizacja i komercjalizacja nieruchomości). Wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.
Wcześniej zarządzał spółkami handlowymi, był też m.in. wiceprezesem firmy leasingowej, członkiem rady nadzorczej Powszechnego Banku Kredytowego SA, wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Centrum Bankowo-Finansowego SA. Przez kilka lat pracował w Ministerstwie Finansów, gdzie jako wicedyrektor departamentu zajmował się m.in. współpracą z OECD, EBRD, IMF i Bankiem Światowym, legislacją sektora finansowego, prywatyzacją banków oraz restrukturyzacją finansową banków. Członek międzyresortowych zespołów ds. podpisu elektronicznego oraz restrukturyzacji górnictwa, hutnictwa, służby zdrowia i wojska. Był też negocjatorem porozumienia Polski z WTO w ramach GATS – General Agreement on Trade in Services. Szef zespołu negocjacyjnego Polski z UE w zakresie usług finansowych.
Jeżeli masz ochotę uczestniczyć w działalności Stowarzyszenia lub czujesz, że możesz zainspirować innych ciekawym pomysłem, masz ochotę wziąć udział w organizacji ciekawego wydarzenia, chcesz nawiązać interesujące kontakty zawodowe z absolwentami naszego i innych programów MBA – przyjdź, napisz lub zadzwoń:  Piotr.Sota@wp.pl  tel. kom 501 325 011.

 

Marek Sokal
Wiceprezes Zarządu

 

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu Wydziału Farmacji. Absolwent XX nitki programu Warsaw-Illinois Executive MBA.
1999-2003 Członek Prezydium Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej III kadencji, 2003-2004 Członek Rady Nadzorczej Wielkopolskiej Hurtowni Aptekarzy „Galenica–Pharma” Sp. z o.o., 2003-2007 Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Dolnośląskiej Hurtowni Aptekarskiej „Dolpharma” Sp. z o.o., 2004-2012 Członek Rady Nadzorczej „Galenica Panax” Sp. z o.o., 2006-2007 Członek Rady Nadzorczej „Apofarm Group” Unia Hurtowni Aptekarskich Sp. z o.o. w Kielcach, 2006-2007 uczestnik w pracach Rady Nadzorczej w okresie tworzenia się Grupy Kapitałowej „Galenica–Silfarm” Sp. z o.o., 2007-2011 Członek Rady Programowej Spółki „Świat Zdrowia”. Od ponad 8 lat związany z regionalną gazetą „Tętno Regionu”, jako dziennikarz i fotoreporter, gdzie jedną z głównych specjalizacji dziennikarskich jest szeroko zdefiniowana farmacja i ochrona zdrowia.
Członek International Pharmaceutical Federation.
Od 2008 roku CEO GOLD LION Sp. z o.o.
TOGETHER WE CAN CHANGE THE WORLD

 

Bartosz Wysocki
Członek Zarządu

 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Warsaw-Illinois Executive MBA. W branży mediowo-reklamowej od 18 lat. Obecnie na stanowisku Chief Revenue Officer odpowiedzialny za przychody w Grupie Bonnier Business Polska wydawcy takich mediów jak Puls Biznesu, Bankier.pl, PB.pl. Poprzednio Dyrektor sprzedaży Grupy Gazeta.pl. Pasjonat mediów elektronicznych, komunikacji opartej na emocjach i pracy z ludźmi.

 

Tomasz Kulik
Członek Zarządu

Członek Zarządu PZU SA od 14 października 2016 roku oraz PZU Życie SA od 19 października 2016 roku. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uzyskał tytuł MBA Uniwersytetu Illinois oraz ukończył program Warsaw – Illinois Executive MBA. Członek The Association of Chartered Certified Accountants. Przez większość kariery zawodowej związany z Grupą Aviva (d. Commercial Union). Przed powołaniem do Zarządu PZU SA dyrektor Biura Planowania i Kontrolingu. Przygotowywał strategię Grupy Kapitałowej PZU na lata 2016 – 2020 oraz politykę kapitałowo-dywidendową. Był również Członkiem Zarządu TFI PZU SA nadzorującym obszar finansów, ryzyka, operacji i IT. Kierując pracami Zarządu TFI PZU SA odpowiadał dodatkowo za obszar korporacyjny.

 

Łukasz Trzos
Członek Zarządu

Ekspert i manager w branży telekomunikacyjnej z doświadczeniem w telco i IT. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois. Członek zespołu nagrodzonego za „Best Consulting Project” oraz „Outstanding Strategy Paper” XVII Kohorty WIEMBA. Obecnie odpowiedzialny za obszar sieci core w Orange Polska S.A. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec, podróżnik, żeglarz.

 

Mariusz Sienkiewicz
Członek Zarządu

Absolwent Wydziału Informatyki na Politechnice Białostockiej oraz XXIII nitki studiów Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo od wielu lat związany z PKO BP w obszarze informacji zarządczej oraz zarządzania danymi. Prywatnie żeglarz (jachtowy sternik morski), motocyklista i majsterkowicz.

 

Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia Absolwentów Warsaw-Illinois Executive MBA i Executive MBA@UW “Nowy Świat”

 

Tomasz Dalach
Przewodniczący

 

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Z wyróżnieniem ukończył XII nitkę Programu Warsaw-Illinois Executive MBA. Seryjny przedsiębiorca, inwestor, konsultant, członek rad nadzorczych spółek high-tech. Współzałożyciel i główny zarządzający kilku szybko rozwijających się biznesów, zespołów liczących do 300 osób. Obecnie Senior Vice President CEE & DACH w COMAPI.pl – międzynarodowej firmie świadczącej usługi masowych wysyłek wiadomości tekstowych omni-channel. Mówca oraz mentor konferencji i organizacji promujących przedsiębiorczość. Mentor projektów doradczych Executive MBA@UW. Współzałożyciel, a w latach 2006-2012 pierwszy Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Programu Warsaw-Illinois Executive MBA „Nowy Świat”. Hobby to m. in. sport: pływanie, rower, spinning, tenis ziemny, narciarstwo.

 

Tomasz Kacprzak
Członek Komisji

 

Absolwent warszawskiej SGH, a od 2003 roku członek Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Absolwent XXI nitki programu Warsaw-Illinois Executive MBA. Przez większość swojej kariery związany zawodowo z Deloitte gdzie od 2005 roku pełni funkcję CFO na Polskę, a także angażuje się w szereg projektów regionalnych organizowanych w ramach Deloitte w Europie Środkowo Wschodniej. Wraz z grupą kilkudziesięciu Dyrektorów Finansowych był współzałożycielem Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych „FINEXA”, które zostało zarejestrowane w listopadzie 2011 roku i obecnie jest prężnie działającym organem reprezentującym środowisko finansistów. Hobby to przede wszystkim aktywne spędzanie czasu, ukończył 5 maratonów (rekord poniżej 4 godzin), spędza dużo czasu na rowerze i nartach.

Leszek Tumkiewicz
Członek Komisji

 

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego – Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (Instytut Stosunków Międzynarodowych) oraz VII nitki Programu Warsaw-Illinois Executive MBA. Konsultant, doradca, interim manager w zakresie marketingu i promocji w branży MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Events) oraz IT (Web 2.0, serwisy społecznościowe).

 

Marek Multan
Członek Komisji

Absolwent I kohorty EMBA uniwersytetu Illinois, manager i inżynier z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarze IT, finansów, startupów, inwestycji i restrukturyzacji.  Absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego, studiował inżynierię lądową na uniwersytecie Sheffield.  Zawodowo związany z PKP Informatyka, gdzie odpowiada m. in. za projekty międzynarodowe i rozwój prac badawczych i innowacji, w tym związanych z mobilnością typu door-to-door. W przeszłości wiceprezes funduszu inwestycyjnego i doradca funduszy VC inwestujących m. in. w startupy IT, pełnił także rolę business angel i inwestora w startupach IT.  Wdrażał jedne z pierwszych w Polsce rozwiązania streamingu audio i video w internecie i na telefony komórkowe oraz szereg rozwiązań w obszarze e-commerce. Przez 8 lat pełnił funkcje członka zarządu i dyrektora finansowego w kilku spółkach IT notowanych na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie. Jest także licencjonowanym zarządcą nieruchomości. Angażuje się w działalność społeczną, jest m. in. członkiem Komisji Rewizyjnej British Alumni Society, Stowarzyszenia Mieszkanicznik i członkiem Rady Nadzorczej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ochrony Środowiska.

Szczegółowe informacje dotyczące kompetencji Władz znajdują się w Statucie.