Spływ kajakowy Pilicą 21-22 sierpnia 2021 – relacja i galeria zdjęć

W dniach 21 i 22 sierpnia br. odbył się dwudniowy spływ kajakowy po rzece Pilicy. W spływie uczestniczyło 18 osób.Zakwaterowani byliśmy w Hotelu Mazowieckim w Tomaszowie Mazowieckim. Część uczestników przyjechała do Hotelu już w piątek i wcześniej zaczęła się integrować.W sobotę płynęliśmy na trasie Spała – Zakościele (10 km), z jednym postojem w grill-barze w Teofilowie. 

Sobotni spływ zakończyła impreza integracyjna z grillem i ogniskiem. Tradycyjnie już nie zabrakło wspólnego śpiewania przy akompaniamencie dwóch doskonałym gitarzystów i wokalistów (Piotrka i Darka). Były też inne pomocnicze instrumenty muzyczne, na których każdy chętny mógł zagrać. W niedzielę płynęliśmy z kolei na trasie Zakościele – Mysiakowiec (11 km).

Impreza była bardzo udana, pogoda jak zwykle świetnie dopisała. Pilica jest nie tylko piękną, szeroką rzeką, ale również naturalnym terenem przyrodniczym i wypoczynkowym z licznymi zabytkami i bogatą historią. Rzeką PIlicą płynie się bardzo szybko. Kręte koryto rzeki tworzy wiele wysp, półwysep, rozlewisk, pętli, łuków i zakoli.

W niedzielę na zakończenie część uczestników zwiedziła dodatkowo Kościół Romański pod wezwaniem Świętego Idziego w Zakościelu. Kościół ten został wzniesiony w 1086r, przez Władysława Hermana i dzisiaj stanowi zabytek klasy zerowej.