Relacja z webinarium: 2020 data: engagement and efficiency from big data perspective

We wtorek 16 marca 2021 r. Odbył się Webinar: „Dane 2020 I Rok znaczących zmian”. Organizatorem webinarium było Stowarzyszenie Absolwentów Warszawa-Illinois, a prelegentem był założyciel czeskiego Tech-house LutherOne – Jiri Baca (były CEO Vodafone, mBank). LutherOne, poprzez swoją platformę współpracy i wydajności, stale gromadzi szerokie spektrum unikalnych danych o tym, jak firmy (z różnych krajów i branż) zarządzają różnymi częściami swojej działalności.

Jiri przedstawił bardzo unikalne i interesujące dane, takich głównych wskaźników firmy jak zaangażowanie pracowników, współpraca zespołowa, poziom stresu, wydajność zespołu czy lojalność pracowników, oraz jak one się rozwijały w ciągu ostatniego roku, kiedy uderzyła nas pandemia. Przybliżył nam, jak rozwijały się wskaźniki podczas pierwszej, drugiej i trzeciej fali pandemii, a także przedstawił prognozy na rok 2021.

Bardzo ważne jest, aby wszystkie firmy w każdym momencie wiedziały, co dzieje się w firmie oraz potrafiły kontrolować i szybko reagować na rozwój wszystkich tych wskaźników. Nie jest to możliwe bez odpowiednich narzędzi i rozwiązań, takich jak platforma LutherOne, która umożliwia gromadzenie szczegółowych danych co tydzień lub co miesiąc.