Relacja z pierwszego turnieju tenisowego na kortach Legii

Korty warszawskiej Legii gościły 5 czerwca uczestników pierwszego pikniku tenisowego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów Warsaw-Illinois Executive MBA i Executive MBA@UW. Partnerami wydarzenia był Lexus, Międzynarodowe Centrum Zarządzania UW oraz Legia Warszawa.

W szranki stanęło 18 zawodników i zawodniczek. 12 osób zmierzyło się w rywalizacji singlowej, a 6 stworzyło pary deblowe z trenerami Klubu Legia Tenis&Golf i rywalizowało w kategorii ProAm.

Wydarzenie otworzyli Sylwester Wybranowski oraz Krzysztof Pajączek, którzy powitali gości i poinformowali o kolejnych aktywnościach organizowanych przez Stowarzyszenie. Potem rozgorzała walka na czterech kortach warszawskiej Legii.

W turnieju singlowym najlepszy okazał się Carlo Andrea Carmenati. Drugie miejsce zajął Michał Zdziarski, a na trzecim stopniu podium uplasował się Dariusz Sokołowski. W rywalizacji ProAm, triumfował debel z udziałem Aleksandra Sosnowskiego, a drugie miejsce przypadło w udziale Elizie Wójcik. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Sieniawska.

Po emocjach na korcie, przyszły emocje przed szklanym ekranem. Uczestnicy turnieju mieli możliwość wspólnego obejrzenia finału męskiego Roland-Garros, w którym Rafael Nadal pokonał Caspra Ruuda zdobywając 14. tytuł na paryskiej mączce.

Bez wątpienia osiągnięcie Rafaela Nadala, jak i wspaniała postawa na korcie uczestników pikniku tenisowego będzie inspiracją do organizacji kolejnych wydarzeń o takim charakterze. Kolejny piknik tenisowy już w październiku!