Pierwszy Wirtualny Business Mixer Stowarzyszenia – relacja

Pierwszy Wirtualny Business Mixer Stowarzyszenia „Jak prowadzić biznes w czasach COVID-19?”, już za nami. Było to bardzo udane „spotkanie” w którym wzięło udział niemal 50 uczestników, członków Stowarzyszenia oraz zaproszonych gości. Po krótkim powitaniu przez Sylwestera Wybranowskiego, nowo wybranego Prezesa Stowarzyszenia i po wypowiedzi Tomka Ludwickiego – dyrektora Programu EMBA@UW,w której odniósł się do aktualnej sytuacji gospodarczej oraz przedstawił najbliższe plany Międzynarodowego Centrum Zarządzania, głos zabrali eksperci
Microsoft Technology Center: Adam Dzwonkowski i Janusz Małgorzaciak. Prezentacja dotyczyła nie tylko narzędzi jakie dostarcza Microsoft, ale również dotykała problemu społecznej odpowiedzialności firmy. W dalszej części zespół Microsoft opowiedział o własnych doświadczeniach związanych z tworzeniem zespołów pracujących zdalnie, jakie pojawiają lub mogą pojawić się trudności, jak je przezwyciężać. Ciekawostką na koniec była rozmowa, o kierunku  w którym będzie rozwijane narzędzie, dzięki któremu mogliśmy się „spotkać” czyli aplikacja TEAMS, które funkcjonalności mogą pojawić się jako pierwsze, oraz kiedy i ile okienek kontaktów będziemy mogli zobaczyć.

Druga część „spotkania” należała do Mirka Dudka, Absolwenta 5 nitki programu WIEMBA. Mirek, reprezentujący Silfra Consulting, podzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem z zakresu zarządzania zmianą. Ta część była niezwykle interesująca, przede wszystkim ze względu na fakt, że większość naszych organizacji jest tuż przed wprowadzeniem zmian związanych z niwelowaniem skutków obecnego Korona Kryzysu. Mirek podzielił się z uczestnikami swoimi „sekretami” z zakresu tego jak zaprojektować proces zmiany, na jakie pułapki musimy uważać oraz udzielił nam kilku cennych porad.

Na koniec spotkania do dyskusji włączył się Krzysztof Pajączek, który przekazał wszystkim podziękowania i jednocześnie zapowiedział i zaprosił na kolejne spotkanie w formacie Wirtualnego Businsess Mixer’a.

Jak zarządzać zmianą cyfrową w trakcie i po COVID-19?