Inwestowanie na rynku mieszkaniowym – Zaproszenie na Wirtualny Business Mixer – 17 czerwca 2020, 11:00-13:00

Inwestowanie na rynku mieszkaniowym. Czy zakup mieszkania, może być dla inwestorów „szczepionką” na niepewny czas? W stronę udanej polityki mieszkaniowej czyli dokąd?

Będzie to spotkanie ekspertów rynku i dyskusja na temat aktualnej sytuacji na rynku mieszkań, o potencjalnych scenariuszach rozwoju, o zmianach relacji pracy zdalnej do pracy w biurze przyśpieszonych przez pandemię wirusa COVID-19, oraz o trendach w mieszkalnictwie i o polityce mieszkaniowej.

Tematy na rozmowę:

  • „Mieszkaniówka po burzy”– aktualna sytuacja.
  • Co dalej z rynkiem mieszkaniowym, o tym jak wygląda rynek mieszkaniowy po 3 miesiącach kwarantanny oraz jakie są prawdopodobne scenariusze rozwoju mieszkalnictwa w Polsce.
  • Czy to dobry moment na inwestowanie w mieszkania? A jeżeli tak, to gdzie oraz jakie mieszkanie?
  • Czy zakup mieszkania, może być dla inwestorów „szczepionką” na niepewny czas?
  • Czy mieszkania na wynajem oferowane przez wyspecjalizowane instytucje zabiorą nam możliwość posiadania mieszkania na własność, czy wręcz odwrotnie, są lekarstwem na niedostępność mieszkań dla wielu grup nabywców?
  • Co dalej z odpowiedzialnością społeczną i zrównoważonym rozwojem w projektach deweloperskich?
  • Mieszkanie – mieć czy nie mieć. Jeżeli mieć to jakie i kiedy, a jeżeli nie mieć to gdzie i jak mieszkać?
  • Home Office – redefinicja, Mieszkanie z gabinetem lub aneksem kuchennym?

Czas i miejsce: ZOOM17 czerwiec 2020 r.  Godzina 11:00- 13:00  
Organizator:  Stowarzyszenie Absolwentów Warsaw-Illinois Executive MBA i Executive MBA@UW “Nowy Świat”.
http://www.alumni.org.pl/

Partnerzy:
MCZ UW – https://www.mcz.edu.pl/
JLLhttps://www.jll.pl/ 
RICShttps://www.rics.org/eu/

Prelegenci:

Katarzyna Kuniewicz kieruje Zespołem Badań i Analiz Rynku Mieszkaniowego, który w JLL odpowiedzialny jest za realizację stałego monitoringu rynku deweloperskiego oraz przygotowanie raportów dotyczących tego sektora w wybranych polskich miastach.

Jest absolwentką Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tam też rozpoczynała karierę zawodową. Następnie pracowała m.in. w Ministerstwie Finansów, w zespole odpowiedzialnym za przygotowanie nowelizacji ustawy o finansach publicznych. Doświadczenie w zakresie współpracy z sektorem publicznym zdobywała jako konsultant w licznych programach wspierających gminy w latach 2000-2005. Brała udział m.in. w organizowanym przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju „Creditworthiness Enhancement Program” (edycje dla Wrocławia, Krakowa i Gdańska) oraz w Programie Rozwoju Instytucjonalnego, realizowanego w ramach umowy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji

W latach 2007-2018 związana była z firmą doradczą REAS, która z dniem 1 grudnia 2018 r. stała się częścią JLL. Jest autorką i współautorką licznych opracowań i raportów dla firm deweloperskich.
Członkini Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości (PSDRN
).

Dr Maximilian Mendel, MRICS, kieruje Zespołem Inwestycji Mieszkaniowych JLL, koncentrując się na doradztwie transakcyjnym w sektorze instytucjonalnego najmu mieszkań i prywatnych akademików.

Jest absolwentem Interdyscyplinarnych Studiów Planowania Przestrzennego na Uniwersytecie w Dortmundzie. Stopień doktora uzyskał w Instytucie Geografii i Zagospodarowania Przestrzennego Polskiej Akademii Nauk broniąc dysertacji na temat roli deweloperów mieszkaniowych w transformacji przestrzeni miejskiej w postsocjalistycznej Warszawie. Prelegent wielu międzynarodowych konferencji związanych z nieruchomościami oraz autor wielu publikacji i opracowań z dziedziny nieruchomości i planowania przestrzennego. Karierę zawodową zaczynał w Banku Przemysłowo-Handlowym w Warszawie.

W latach 2006-2018 związany był z firmą doradczą REAS, która z dniem 1 grudnia 2018 r. stała się częścią JLL. W tym czasie był liderem wielu projektów badawczych i konsultingowych, nie tylko w Polsce, ale także na rynkach mieszkaniowych w całym regionie, w tym, Czechach, Rumunii i Bułgarii oraz na Słowacji i Ukrainie.

Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS), Urban Land Institute (ULI) oraz Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości (PSDRN)

 

Joanna Erbel  – socjolożka, działaczka miejska, ekspertka do spraw mieszkaniowych. Założycielka Fundacji Blisko zajmującej się wspieraniem aktywności lokalnych i tworzeniem wiedzy na temat innowacji mieszkaniowych. Koordynowała prace nad przygotowaniem polityki mieszkaniowej i programu Mieszkania2030 dla m.st. Warszawy. Członkini grupy eksperckiej Laboratorium Rynku Najmu. Autorka książki „Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej”.

ZGŁOSZENIA DO 16.06.2020 r.

W zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko oraz adres mailowy na który ma zostać wysłane zaproszenia.

Opłata: Bezpłatne lub dowolna wpłata na konto Stowarzyszenia

Przy tej okazji przypominamy Wam, że jesteśmy organizacją utrzymującą aktywność dzięki rocznym składkom oraz dzięki innym dobrowolnym wpłatom członków Stowarzyszenia lub zewnętrznych darczyńców. Zachęcamy zatem do dokonywania wpłat na konto Stowarzyszenia: 07 2030 0045 1110 00000333 1250. Dziękujemy za Wasz odzew dotyczący dobrowolnych wpłat. W odpowiednim momencie uhonorujemy darczyńców.

Zwracamy się z uprzejmą prośba do osób, które mają swój profil na LinkedIn zarówno o polecenia/udostępnianie, jak również o komentowanie dodawanych naszych publikacji na portalu.

W imieniu Zarządu pozdrawiamy serdecznie i pozostajemy do dyspozycji

Sylwester Wybranowski & Krzysztof Pajączek