„Biznes w Kwarantannie” – Relacja z Wirtualnego Business Mixera

To było niezwykle ciekawe, ważne i emocjonujące spotkanie. 23 kwietnia 2020 r. na zaproszenie Stowarzyszenia kilkadziesiąt osób wzięło udział w wirtualnym spotkaniu, które poprowadziły dwie Panie psycholożki współpracujące z Międzynarodowym Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Pani dr Agnieszka Brzozowska oraz Pani dr Aleksandra Wąsowska.

Tematy jakie były poruszone to między innymi odpowiedź na pytanie jak przetrwać w tym trudnym okresie, co pandemia zmienia w naszych życiu, co nam odbiera, ale również czego nas uczy. Poznaliśmy wyniki badania „Polski Biznes w sytuacji pandemii”, które obie panie psycholożki prowadzą wspólnie z Prof. Krzysztofem Obłojem (pozdrawiamy serdecznie Pana Profesora), które można sprowadzić do stwierdzenia „biznes ma wiele bolączek, ale teraz boli wszystko”.

Interesujący okazał się temat poruszający tematykę zdolności przetrwania w niewiedzy tzw. zdolność negatywną, oraz spojrzenie od strony neuropsychologii na ludzkie działania w sytuacji stresu.

Podczas spotkania pojawiło się kilka propozycji książek, które są dobrą rekomendacją  na obecny czas:

  • Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla
  • Rezyliencja. Jak ukształtować fundament spokoju, siły i szczęścia. Rick Hanson, Forrest Hanson

Poniżej znajdują się linki do polecanych artykułów:

ZAPROSZENIEDO GRUPY WSPARCIA „BIZNES W KWARANTANNIE”, PROWADZONEJ PRZEZ DR AGNIESZKĘ BRZOZOWSKĄ ORAZ DR ALEKSANDRĘ WĄSOWSKA.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania wstępnie chęci wzięcia udziału w kolejnym naborze do grupy „Biznes w kwarantannie”.

Tworzymy przestrzeń do wymiany doświadczeń w przeżywaniu czasu pandemii i możliwość dania sobie nawzajem wsparcia w tym trudnym czasie. Mamy nadzieję, że taka inicjatywa pozwoli przejść przez ten czas z większym spokojem.

Osoby zainteresowane udziałem w grupie prosimy o wypełnienie formularza:

https://docs.google.com/forms/d/1lzQVHHCukM5FMUT6bIBifNRE-Q3kyJ_4swFa-o2tzrk/edit?fbclid=IwAR0NGxELKbvbw1pFBVxtZkBNPZ31M6NLWq-1qbx5wi7EGw7VaMJEkKjeOkE

Pozdrawiamy serdecznie

Sylwester Wybranowski & Krzysztof Pajączek