„Bal nad balami, taki co się pamięta latami” – 2020

19 września w warszawskim hotelu Westin odbył się Bal Absolwentów programu Executive MBA@UW.  Tegoroczni alumni wraz ze starszymi absolwentami świętowali zakończenie studiów. W balu wzięło udział  115 osób.

Do grona absolwentów Programu Eexecutive MBA realizowanego na Uniwersytecie Warszawskim, w tym roku dołączyło blisko 100 osób. Gości wydarzenia przywitali Sylwester Wybranowski i Krzysztof Pajączek, odpowiednio Prezes i Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów  Warsaw-Illinois Executive MBA i Executive MBA@UW “Nowy Świat”. Prezes Stowarzyszenia  zaprosił nowych absolwentów do włączenia się w pracę Stowarzyszenia, przedstawiając aktywności, które realizuje organizacja, nawet w dobie pandemii. Należy wskazać tutaj chociażby 12 webinariów, które były źródłem interesujących obserwacji, inspirujących pomysłów, a także praktycznej wiedzy na temat różnych obszarów aktywności zawodowej i biznesowej w czasie epidemii. Niezmiennie aktualne, choć przesunięte w czasie, pozostały wydarzenia takie jak, cieszące się dużą popularnością, Business Mixery z udziałem specjalistów różnych branż opowiadających o specyfice prowadzonej przez nich działalności, czy aktywności sportowo-rekreacyjne, jak chociażby zbliżający się rejs po Wyspach Kanaryjskich (9-16 stycznia 2021r. czy kolejny już, trzeci z kolei wyjazd na narty na Jaworzynę Krynicką (10-14 luty 2021r.). O wszystkich aktywnościach Zarząd Stowarzyszenia będzie informować na bieżąco.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Gościliśmy m.in. Panią dr hab. Monikę Skorek nową prodziekan  ds. studenckich i jakości kształcenia WZ UW., a także laureata wielu nagród dla najbardziej lubianego wykładowcy – dr Tomasza Ludwickiego – Dyrektora Programu Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Złotym partnerem Balu w tym roku była spółka Elgór+Hansen S.A. Spółka Elgór+Hansen S.A. zajmuje się projektowaniem oraz produkcją aparatury elektrycznej zasilającej oraz łączeniowej do maszyn stosowanych w górnictwie, podzespołów elektronicznych, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych, realizacją przemysłowych systemów automatyki, opracowywaniem projektów technicznych systemów i urządzeń oraz integracją systemów zasilania i automatyki. Spółka prowadzi działalność w kraju i za granicą. Wśród gości balu obecny był Andrzej Bociąga, Dyrektor Produkcji spółki. Co ciekawe, spółka Elgór ma aż 5 przedstawicieli wśród tegorocznych absolwentów Programu Executive MBA.

Większość zajęć Programu Executive MBA odbywa się w budynku przy ul. Nowy Świat 4. Ulica ta to jedna z najważniejszych arterii Dzielnicy Śródmieście. Na tegorocznym balu gościliśmy również jednego z gospodarzy Dzielnicy – Pana Tomasza Bratka, Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

W dalszej części, alumni poprzednich nitek podzielili się swoimi spostrzeżeniami z nowymi absolwentami. Piotr Dygas z Pekao TFI SA (nitka 23 PL) oraz Radosław Kowalczyk z Transition Technologies (nitka 23 US) opowiedzieli o doświadczeniach z perspektywy kilku lat od ukończenia studiów.

Bal po raz pierwszy odbył się w pięknych wnętrzach Hotelu Westin. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać Pana Piotra Lenczewskiego, Market Director of Sales w spółce Westin/Sheraton, do której należy piękny obiekt w centrum Warszawy.

Po części oficjalnej przyszła pora na delektowanie się wyborną kuchnią, szaleństwa na parkiecie oraz kuluarowe rozmowy. Absolwenci w fantastycznych nastrojach po porannej ceremonii Graduacji, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, wspominali miniony czas studiów, który z wielu powodów, nie tylko naukowych, na zawsze pozostanie w ich pamięci.